Буу казаны DKVR-20-13: сыпаттамасы, спецификациясы, иштетүү жана оңдоо нускамалары
Anonymous
Бирдиктин негизги көрсөткүчтөрү
вертикалдуу суу түтүк буу казаны
Бирдиктин сүрөттөмөсү
эки барабан менен буу казаны
эки барабан менен буу казаны
Бойлер барабаны
төмөнкү барабансыз казандын көрүнүшү
Айырмалоочу өзгөчөлүктөр
  1. 20-13-агрегаттын үстүнкү барабаны кыскараак, ошондуктан ал казан мешине түшпөйт. Ошол эле учурда, үстүнкү жана төмөнкү барабандардын узундугу бирдей - 4500 мм. Кыскартылган үстүнкү барабандын болушу анын тосмого муктаждыктын жоктугуна алып келгенин, ошондой эле бүтүндөй жабдуулардын ишенимдүүлүгүн жогорулатканын кошумчалай кетели.
казандарды автоматташтыруу схемасы
Жана акырында конвективдик нурдун дизайнында бөлүктөр жок экенин кошумчалай алабыз.
Жалпы жыйынды көйгөйлөр
буу казаны ДКВР-20-13
Брикинг. Функциялар
ДКВР-20-13 казанын монтаждоодо кирпич куюу милдеттүү түрдө аткарылат. Ошол эле учурда, ал үчүн дубалдын калыңдыгы 510 мм болушу керек - бул эки кирпичтин калыңдыгы. Артынан башка бардык дубалдардын калыңдыгы болушу керек. Бул жерде 1,5 кирпичке же 380 мм калыңдыкка чейин кыскартууга жол берилет. Мындан тышкары, арткы дубал, адатта, 20 мм калыңдыгы гипс катмары менен сыртынан капталган. Бу сорох чөмпүйүөннээх үлэни ыытар.
Мындай кирпич оор деп эсептелет, ошондуктан ал кызыл кирпичтен жасалган. Бул жерде шамоттон кирпич да колдонулат, алар менен мешке караган дубалдар төшөлөт. Алардын калыңдыгы 125 мм болушу керек.
Калтыргычтын дубалдарынын калыңдыгы 250 мм болушу керек. Нур түтүктөрүнүн ортосун бөлүү керек. Бул экөө теңподкладкасынын конструкциялык элементтери шамоттон жасалган кирпичтен жасалышы керек.